Pomoc terapeutyczna i psychologiczna dla małżeństw

Wdzięczność - najtańszy bilet do szczęścia

Kategorie

Maria Burzyńska

Specjalista pracy z rodziną, ukończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Wydziale Studiów Nad Rodzina, oraz Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Jest terapeutą TSR, edukatorem rodziny, dyplomowanym coachem rozwoju osobistego, oraz mediatorem pojednawczym rodzinnym.

"Wdzięczność - Najtańszy bilet do szczęścia"

Liv Larsson

“Wdzięczność” Liv Larsson to przewodnik, dzięki któremu możemy dowiedzieć się wiele o wdzięczności, czym jest, jak się rozwija, jak ją dawać i przyjmować. Książka skłania do przemyśleń, za co tak na prawdę jesteśmy wdzięczni. Każdy z nas chce czuć się potrzebny, chcemy mieć poczucie, że to co robimy ma sens, zatem jeśli dostaniemy od kogoś miłe słowo, że dzięki nam wzbogacili swoje życie, czujemy się szczęśliwi, czyż nie?

Z książki możemy dowiedzieć się, że należy wyrażać swoją wdzięczność bardziej precyzyjnie. Czasami wystarczy słowo dziękuję, ale czasami warto pokazać za co tak na prawdę jesteśmy komuś wdzięczni, jak ktoś i jakim sposobem wpłynął na nasze życie.

W książce najbardziej przykuwa uwagę ćwiczenie szczęścia, jest to rok wdzięczności, czyli ćwiczenia rozpisane po jednym na każdy tydzień w roku, pozwalają bardziej otworzyć się na wdzięczność i szczęście. To taki plan treningowy, bo tak wdzięczność zdaniem autorki również można wytrenować!

Chcecie czuć się bardziej szczęśliwi i wdzięczni? Sięgnijcie po tę pozycję! Polecamy każdemu.

Może się także Tobie spodobać....